/ / / / Mauro Veglio Barolo DOCG Rocche dell’Annunziata 2008

Mauro Veglio Barolo DOCG Rocche dell’Annunziata 2008

69,00 s DPH

Intenzívne rubínovo červené víno s jemnými granátovými odtieňmi, prenikavé, podmanivé a silne aromatické vo vôni s klasickými tónmi červeného ovocia a nádychom čerstvo rezaných kvetov, sena a sladkého korenia.

Nie je na sklade

Získajte zľavu registráciou na e-shope. Log in
  • Done Vernostný program
  • Done Doručenie do 48h
  • Done Doprava zadarmo nad 50€
Bezpečný nákup
  • gpwebpay

Popis

Rocche dell’Annunziata je určite jednou z najvyhľadávanejších geografických oblastí v La Morra. Jednou z charakteristík pôdy je prítomnosť kameňov (odtiaľ názov „Rocche“, čo znamená skaly), ktoré pomáhajú pôde odvádzať vodu. Rocche vyrába Barolo s jemnými trieslovinami, koncentrované vína s intenzívne ovocnými tónmi, ktoré sú vždy dobre vyvážené a elegantné.

Intenzívne rubínovo červené víno s jemnými granátovými odtieňmi, prenikavé, podmanivé a silne aromatické vo vôni s klasickými tónmi červeného ovocia a nádychom čerstvo rezaných kvetov, sena a sladkého korenia. Chuť je strohá a ušľachtilá, s veľkou energiou, plnosťou, chuťou a mineralitou. Vynikajúci terroir a konkrétna mikroklíma vytvárajú jedinečnú komplexnosť.
Jeho hladšie a sladšie tóny rastú v čase, aby dodali tomuto vínu neuveriteľnú komplexnosť, piteľnosť a určite aj dlhú životnosť.

„Narodili sme sa a vyrastali v kopcoch Barola: na území, ktoré nás živí, ktorého ľudia nám pomohli vyrásť a do ktorého vína sme sa zamilovali a ktorému zasvätíme svoj život a vášeň.

Angelo Veglio, narodený v roku 1928, trávil zimy návštevou statkov ako „masakrin“ alebo ako domáci mäsiar, najmä na prípravu salámy. V lete po práci na poliach cestoval na trh do Canale, kde predával broskyne, ktoré jeho sady vyprodukovali. Angelo mal sen: opustiť život pestovateľa a pracovať v poľnohospodárstve, aby sa mohol venovať výrobe vína; aby si ľudia mohli kupovať víno pod jeho menom s použitím pôvodného hrozna z Langhe – predovšetkým nebbiolo, v ktorom videl kvalitu a potenciál.

Z troch Angelových synov len Mauro nasledoval kroky svojho otca. V 80. rokoch 20. storočia nebolo veľa ľudí ochotných staviť na Barolo, aj keď to bola najsľubnejšia výzva pri výrobe vína. V roku 1986, vo veku 25 rokov, Mauro prevzal vedenie vinárstva po tom, čo jeho otec ochorel.
Vinárstvo a statok prešli obnovou, obnovili sa vinice a uskutočnili sa prvé pokusy s výrobou vína. Dnes vinárstvo produkuje 80 000 fliaš zo zhruba 14 hektárov viníc rozmiestnených po celých La Morra a Monforte d’Alba. Veríme vo vyvážené víno, rešpektujúce územie a vlastnosti krajiny pôvodu, ovocie pozornej práce vo vinici a rovnakú starostlivosť, akú treba venovať pivniciam.“

Ďalšie informácie

Cukornatosť

Obsah alkoholu

Odroda

Typ vína

Objem

Alergény

siričitany

Región

Krajina pôvodu

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Možno by sa Vám páčilo…