/ / Raclette z rúry so zelérovým bešamelom

Raclette z rúry so zelérovým bešamelom

Raclette je názov švajčiarskeho syru a aj obľúbeného jedla zároveň.

Syr má veľmi dlhú históriu a s ňou sa spája aj legenda ako syr vznikol. Začalo to požiarom v dedinskom sklade zrejúcich syrov. Vplyvom požiaru sa začali syry topiť a krásne voňať. Ľudia, ktorý prišli požiar uhasiť, roztopený syr ochutnali a zistili, že ma výbornú chuť. Nakoniec sa z nešťastia stala oslava pre celú dedinu, kde sa podával roztopený syr. Názov Raclette má aj stroj, na ktorom sa syr môže topiť.
Raclette je vyrábaný z kravského mlieka a má jemnú orieškovú chuť. Tento švajčiarsky syr, ktorý sa tradične podáva so zemiakmi, sa skvelo hodí nielen k nim, ale aj k rôznym druhom mäsa, šampiňónom, kyslým uhorkám, červenej cibuli alebo paprike.

Raclettovať sa nemusí len s raclettom
s potešením Vám predstavujeme naše bestseller syry na raclettovanie
– Morbier a Kaltbach Creamy!

Morbier au Lait cru je tradičný francúzsky syr s jemnou a mierne sladkastou príchuťou. Jeho charakteristickým znakom je čierny popolový pásik uprostred, ktorý ho robí jedinečným a nenapodobiteľným. Je skvelým doplnkom pre všetky druhy raclettovania, no vyniká najmä v kombinácii s korenistými alebo slanými prísadami.

Kaltbach Creamy je vynikajúci švajčiarsky syr, ktorý vás svojou jemnou a krémovo-smotanovou chuťou poteší už na prvé zahryznutie. Jeho jemnosť a bohatosť v chuti robia z tohto syra skvelú voľbu pre tých, ktorí hľadajú niečo jemné, no o to viac chutné. Kaltbach Creamy sa ideálne hodí na raclettovanie s ovocím, zeleninou, alebo mäsovými prísadami.

Oba tieto syry majú vynikajúce vlastnosti pre raclettovanie a sú našimi bestseller produktmi. Ak hľadáte niečo špeciálne pre svoje raclettové večery, potom sú to práve tieto dva syry.
Neváhajte a objednajte si Morbier a Kaltbach Creamy už dnes!
Prajeme Vám príjemné raclettovanie!

I keď je raclette považovaný skôr za pokrm vhodný počas chladnejších dní, my sme si pre vás pripravili jednoduchý, ale veľmi chutný recept s použitím raclettu, ktorý vám spríjemní prichádzajúci jarný čas.

RECEPT: RACLETTE Z RÚRY SO ZELEROVÝM BEŠAMELOM

Suroviny
500g olúpaných zemiakov

400g jedného z týchto syrov – Raclette, Morbier au lait cru alebo Kalbach creamy, to necháme na Vás

olivový olej na vymazanie foriem

nakladaná zelenina – kyslé uhorky, cibuľky, kukuričky

Na bešamel

1 ks zeler

1 ks citrón

4 PL majonézy

1,5 PL dijonskej horčice

2 PL kyslej smotany

1 PL jemne nasekanej petržlenovej vňate

soľ

čierne korenie

hladkolistá, jemne nasekaná petržlenova vňať

Zemiaky nakrájajte na silnejšie plátky a uvarte v osolenej vode do polomäkka. Sceďte a rozložte do olivovým olejom vymazaných formičiek. Prekryte plátkami syra a vložte do rúry rozohriatej na 180°C. Pečte, kým sa syr neroztopí a nezružovie a na povrchu sa objaví kôrka. Servírujte so zelerovým bešamelom a nakladanou zeleninou.

Na bešamel nakrájajte zeler na pásiky a hneď pokvapkajte citrónom. Zmiešajte majonézu, horčicu a kyslú smotanu s nasekanou petržlenovou vňaťou. Vzniknutá zmes by mala mať krémovú konzistenciu. Dochuťte soľou, čiernym korením a zelerom. Nechajte 30 minút odležať a podávajte k zapečeným zemiakom.

Prajeme Vám dobrú chuť..

Similar Posts