POMOC +421 911 330 133 9:00-17:00 PON-SOB  info@rufus.eu 

RUPERT & ROTHSCHILD VIGNERONS - must try !

Rodina Rupertovcov bola odjakživa rodina biznisu a umenia. Starý pán Anton Rupert, medzinárodne rešpektovaný priemyselník, ktorý založil globálne obchodné impérium bol ale okrem obchodníka spolu so svojou manželkou zasväteným ochrancom prírody. Manželka, Huberte, celoživotná milovníčka umenia zohrala dôležitú úlohu v ochrane svetového umenia.

Rupertovci však mali ešte jednu obrovskú vášeň – a to pre výrobu vína svetovej triedy. Vlastnia tri ďalšie vinárske sídla v malebnom údolí Franschhoek: vináreň La Motte Wine Estate a vínnu pivnicu L'Ormarins Wine a Anthonij Rupert Wyne.

 

U Rothschildovcov začala vášeň pre víno keď James de Rothschild kúpil Château Lafite v roku 1868. Jeho pravnuk Baron Edmond de Rothschild prijal túto víziu a v roku 1973 rozšíril portfólio vín akvizíciou dvoch pozemkov v Listrac a Moulis-en-Médoc. Toto malo ostať ako jeho dedičstvo, a dnes už na všetko dohliada jeho syn a jeho manželka, barón Benjamin a barónka Ariane de Rothschild.

Dedičstvo Edmond de Rothschild zahŕňa vinice vo Francúzsku, Španielsku, Argentíne, Novom Zélande a Južnej Afrike.

 

Ako začala ich spolupráca?

V roku 1997, pod vedením Dr. Antona Ruperta a Barona Edmonda de Rothschild, bola založená spoločnosť Rupert & Rothschild Vignerons. Obaja muži neskôr prenechali vedenie svojim synom. Po smrti Anthonija Ruperta v roku 2001 ho nahradil jeho starší brat Johann Rupert a sestra Hanneli Rupert-Koegelenberg aby prevzali jeho pozíciu.

 

Značka vyrába tri výrazné vína; jedinú odroda Chardonnay - Rupert & Rothschild Barónka Nadine pomenovaná po barónke Nadine de Rothschild, manželke Edmonda de Rothschild. Vlajková loď Bordeaux - Rupert & Rothschild Baron Edmond de Rothschild pomenovaný podľa starého Barona Edmonda de Rothschilda a klasickej červenej zmesi - Rupert & Rothschild Classique, jedna z najpredávanejších a najžiadanejších juhoafrických červených vín vo svojej kategórii.

 

V našej ponuke nájdete všetky tri tieto vínka, je to must have alebo minimálne must try každého milovníka dobrého vína.