POMOC +421 911 330 133 9:00-17:00 PON-SOB  info@rufus.eu 

Long Clawson Dairy

Radi by sme vám predstavili jedného z našich top dodávateľov – Clawson Cheesemakers z krásneho Leicestershiru v Anglicku. 

Môžu sa pýšiť viac ako 100-ročnou tradíciou výroby tradičných anglických syrov, za použitia klasických ako aj nových metód, čím zaručujú, že každý jeden z ich produktov bude unikátny a kvalitný.

Ich výroba začala v roku 1911, keď jeden zo zakladateľov, Thomas Hoe Stevenson so svojimi dvoma sestrami prevádzkoval farmu Mount Pleasant, ktorá vyrábala tradičný anglický syr Blue Stilton. Aby zabezpečil, že výroba bude pokračovať aj po ďalšie generácie, vytvoril mliekarenskú spoločnosť, ktorá čoskoro mala 11 partnerov, so sídlom v dedinke Long Clawson. 

Long Clawson už od svojho založenia ostáva kooperatívne družstvo, podporujúce lokálnych farmárov už viac ako 100 rokov. Dnes má vyše 43 fariem, produkujúcich vyše 58 miliónov litrov mlieka každý rok.

Do roku 1960 vyrábali Long Clawson hlavne Blue Stilton a Cheddar, no týmto rokom rozšírili svoju výrobu na viacero druhov syrov, a zároveň získali obchodnú značku, ktorá zaručuje, že Stilton syr sa bude môcť vyrábať iba na troch miestach na svete a to priamo v Long Clawson mliekarňach.

Každým rokom sa Long Clawson iba zlepšujú, pokračuju vo výrobe svojich skvelých syrov, a my máme tú česť byť jednými z tých, ktorí vám ich syry prinášajú priamo na vaše stoly.