PREMIUM CHEESE ⁄ WINE ⁄ RUM ⁄ WHISKY
Zopár drobností na zahryznutie
Neboli nájdené žiadne produkty

Robíš párty alebo oslavu a nechceš robiť iba klasické očká s klobáskou a uhorkou? Máme pre teba zopár tipov na pohostenie návštev, dnes s modrým syrom.

 

  1. Francúzska bageta hroznom a modrým syrom

Čo budeš potrebovať:

Nakrájaj bagetu na pekné malé kúsky a daj ju na plech a do rúry, len tak aby sa jemne do zlata opiekla. Potom na ten plech poukladaj hrozno, jemne ho pokvapkaj olejom, a daj zapiecť, aby bolo jemne pokrčené J. Rúru je dobré predhriať aspoň na 200 stupňov, a hrozno potom stačí piecť 15-20 minút.

Keď máš hotovo a hrozno je vychladnuté, poukladaj po cca tri kúsky na každú bagetku, pridaj rozdrvený modrý syr a nakoniec jemne pokvapkaj medom, ktorý výborne doplní chute.

Tip – k modrým syrom výborne pasuje aj hruška, preto neváhaj a vyskúšaj aj túto kombináciu.

 

  1. Pučené zemiaky s modrým syrom

Čo budeš potrebovať:

Ostalo ti zo včerajšieho obeda trochu zemiakov a nechceš ich vyhodiť? Tento recept je výborným riešením rýchlej večere keď sa ti nechce nič zázračné vymýšľať, a zároveň je výbornou kombináciou chutí. Zemiaky prihrej, a do teplých pridaj trochu mlieka, maslo a modrý syr rozdrvený na kúsky. Všetko spolu rozmixuj alebo popuč a dochuť buď jarnou cibuľkou, pažítkou alebo len prihoď paradajky a máš sýtu a výbornú večeru.

Tip – výborne k nim pasuje aj slaninka ;)

 

  1. Figy plus modrý syr

Čo budeš potrebovať:

Najjednoduchšie nakoniec. Figy rozkroj na polovice a ulož na pekný servírovací tanier. Posyp ich syrom a pokvapkaj medom. Uvidíš ako sa budú všetci oblizovať poza uši J